ICH Polska

Dobrý zápas ve dvouhře

V pondělí 21. března jsem na noc odcestoval do Prahy, odkud jsem v úterý ráno jel vlakem přes Ostravu do Vašavy na International Challenge Polska. Nastoupil jsem tradičně ve dvouhře a ve smíšené čtyřhře s Kateřinou Tomalovou.

Ve středu jsem se okolo dvanácté hodiny utkal ve dvouhře v prvním kole kvalifikace s Indonésanem Muhammad Zulkifli RAMADHANI. Úvod zápasu mi moc nevyšel, hledal jsem způsob, jak dát soupeři bod a nakonec se mi to podařilo. Na předchozím turnaji mi nešla hra na síti, kterou jsem doma mezi turnaji trénoval a v tomto zápase to bylo o hodně lepší. Dokonce to byl jeden z mála způsobů, jak soupeře přehrát. Malý a hodně rychlý Indonésan byl hodně agresivní v útoku a hry ze zadní části. První set jsem prohrál 16:21. Ve druhém setu jsme se přetahovali bod po bodu, dokonce jsem měl i dvou bodové vedení, které jsem ale v koncovce ztratil. Druhý set jsem prohrál těsně 19:21. Je škoda, že jsem to nedokázal dobojovat, protože další set by pro mě byl rozhodně další velká zkušenost. Děkuji Standovi Kohoutkovi za koučování v průběhu zápasu.

Ve čtvrtek v deset hodin jsme s Kateřinou Tomalovou nastoupili k prvnímu kolu smíšené čtyřhry, kde jsme se postavili proti silnému ruskému páru Alexandr Zinchenko/Olga Morozova. Polovina prvního setu se nám vůbec nevyvedla, dělali jsme chyby hned po příjmu a nedokázali jsme se dostat ani pořádně do hry, soupeři to měli lehké. Ve druhé půlce jsme ale přestali dělat chyby a více začali rozehrávat přes zadní rohy a začalo se nám dařit i v útoku. Bohužel to ale nestačilo a první set jsme prohráli 17:21. Druhý set Rusové zlepšili a zrychlili rozehrávku, nám přestaly jít údery na síti a i na útok jsme neměli dost dobrý prostor. Druhý set jsme prohráli 13:21.

Na turnaji jsem odehrál myslím si docela dobrý zápas ve dvouhře, což jsem po nevydařeném turnaji v Rumusnku trochu i potřeboval. Teď se budu doma v Českém Krumlově připravovat na Finále Play-Off české extraligy, které se hraje v polovině dubna a také na Mistrovství Evropy jednotlivců.