IS Rumunska

Indonéská zeď

Ve dnech 16.-18. března jsem sehrál další mezinárodní turnaj, tentokrát International Series Rumunska v Temešváru. Na turnaji jsem hrál dvouhru a smíšenou čtyřhru s Kateřinou Tomalovou.

Ve dvouhře jsem odehrál kvalifikaci, kde jsem se utkal s Indonesanem Bagas Kristianto Nugroho. Bohužel jsem soupeři nedokázal moc vzdorovat. Malý a rychlý Indonésan měl dobrou a né moc čitelnou rozehrávku, kterou podporoval velmi dobrou hrou na síti. Zápas jsem po 23 minutách prohrál 14:21 a 8:21.

Ve smíšené čtyřhře jsme se s Katkou utkali opět s Indonésany a to s Rinov Rivaldy/Vania Arianti Sukoco. První set jsme dokázali dobře tlumit hru, abychom jsme se nedostávali do velkých přestřelek, které nám dělali problém a po zvládnuté koncovce jsme první set urvali 21:18. Ve druhém a třetím setu se nám už ale nevedly rozehrávky jako v setu prvním a soupeři nás doslova rozstříleli. Druhý a třetí set jsme prohráli 14:21 a 8:21.

Na turnaji jsem odehrál dva zápasy proti kvalitním soupeřům. Po celý turnaj jsem bojoval s viditelností v hale, která mi moc nevyhovovala a míče jsem viděl až na poslední chvíli, což hlavně ve smíšené čtyřhře v drajvových výměnách bylo hodně znát. Vymlouvat se na to nemohu, protože podmínky mají všichni stejné a tak mi nezbývá nic jiného než to hodit za hlavu a soustředit se na další turnaj. Děkuji trenéru Radku Votavovy, který semnou byl po celou dobu ve spojení.