MČR Karviná

Vicemistr ČR ve čtyřhře a smíšené čtyřhře

Ve čtvrtek 4. února ráno jsem společně s hráči z klubu odcestoval do Karviné, dějiště letošního mistrovství České republiky. Po příjezdu jsme s trenéry Radkem Votavou a stále zotavující ze zranění Hanou Milisovou absolvovali trénink v závodní hale a od čtyř hodin pak asi hodinové hraní s dětmi z okolních klubů. Turnaj začínal v pátek ve dvanáct hodin. Před začátkem jsme si šli ještě lehce zahrát a poté jsem se už soustředil na své zápasy. Nastoupil jsem ve všech třech disciplínách, ve smíšené čtyřhře s Kateřinou Tomalovou a ve čtyřhře s klubovým parťákem Petrem Beranem.

První zápas bylo druhé kolo smíšené čtyřhry, protože jsme jako druzí nasazení jsme s Katkou měli první kolo volné. Utkali jsme se s párem Filip Budzel/Tereza Švábíková. Nečekalo nás nic lehkého, začátek zápasu byl hodně nervózní a plný chyb z naší strany, ale nakonec jsme i po odvrácení nekolika setbolů první set vyhráli 26:24. Ve druhém setu už se naše hra uklidnila a soupeři našemu tlaku už těžko vzdorovali. Druhý set jsme vyhráli pak hladce 21:13. O hodinku pozdeji jsem do soutěže vstoupil i ve dvouhře a to proti Jaroslavu Holečkovi. V tomto zápase bylo důležité držet koncentraci až do konce, Jaroslav je hodně nepředvídatelný "vraceč". První set jsem hladce zvládl 21:14. Ve druhém setu jsem si vedl podobně, vypracoval jsem si veliký náskok, o který jsem ale nepozorností přišel. Naštěstí jsem set dotál do vítězného konce 21:18 a postoupil dál. Po asi hodinu a půl dlouhé pauze jsme s Petrem nastoupili na první kolo čtyřhry, ve kterém jsme si hladce poradili s párem Jan Bembenek/Marek Václavík 21:13, 21:9 a ušetřili tak potřebné síly na druhá kola dvouher, které se hráli ještě večer. Tam jsem se utkal s Ondřejem Králem ze Židlochovic. S Ondrou hraju vždy hodně vyrovnané zápasy a tentokrát tomu nebylo jinak. Celý první set jsem vždy o jeden, dva body vedl a dokonce jsem měl i setbol, jenomže ten jsem nevyužil a první set ztratil 22:24. Moje hra byla hrozně zběsilá, jak jsem chtěl rozehrávat rychle, tak jsem dělal spousty chyb. Ve druhém setu jsem hrál více klidněji a hlavně útok nebyl tak zběsilý a více mi přinášel body. Druhý set jsem vyhrál 21:15. Od začátku třetího setu jsem hodně prohrával, v přestávce dokonce 4:11 a potom ještě 7:13, jenomže potom jsem se uklidnil a čtrnácti body v řadě celý zápas otočil a zvítězil 21:13.

V sobotu se začínalo čtyřhrami. S Petrem jsme v devět hodin nastoupili proti třetí nasazené dvojici Prěmysl Voráč/Jiří Louda. Zápas nebyl tak jednoduchý, jak vypadá výsledek, museli jsme držet koncentraci až do konce a to se nám povedlo. Soupeři na naší aktivní hru neměli moc odpovědí a po setech dvakrát 21:15 jsme se dostali do čtvrtfinále. O hodinu později jsme s Kateřinou sehráli čtvrtfinále smíšené čtyřhry proti mým klubovým parťákům Pavlu Floriánovi a Lucii Černé. Po dobrém a hlavně útočném výkonu jsme se po setech 21:13 a 21:17 probojovali do semifinále. Po dvaceti minutové pauze jsem nastoupil do druhého čtvrtfinále a to ve dvouhře, kde mě čekal úřadující mistr ČR Petr Koukal. Dvouhru jsem tentokrát nehrál dobře. Sice jsem do půlky obou setů Petrovi vzdoroval a útočnou hrou se prosazoval, ale po přestávkách jsem byl pomalejší a málo aktivní. V zápase jsem prohrál 14:21,10:21 a s dvouhrou jsem se na MČR rozloučil. Po zápase jsem měl opět pár minut a poté mě čekalo poslední čtvrtfinále. Ve čtyřhře s Petrem Beranem jsme se utkali s úřadujičími mistry ČR Stanislavem Kohoutkem a Michalem Světničkou. Celý zápas jsme byli na kurtu aktivnější. První set jsme zvítězili 21:17 a ve druhém jsme měli solidní náskok 17:14. Bohužel jsme si vybrali s Petrem slabší chvilku a několika chybami jsme se rozhodili. Druhý set jsme proto prohráli 17:21. Ve třetím setu jsme oprášili hru z první hry a vyhráli ho 21:15 a postoupili tak do semifinále.

Semifinálový blok začal ve tři hodiny odpoledne, kde jsme s Kateřinou nastoupili ke smíšené čtyřhře proti páru Petr Hošek/Šárka Křížková. Soupeře jsme doslova rozstříleli a nedali jim sebemenší šanci vzdorovat a po setech 21:12, 21:11 jsme postoupili do finále. O hodinu a půl později jsme s Petrem Beranen nastoupili do semifinále čtyřrhy, kde jsme hráli s dvojicí Petr Hošek/Petr Jelínek. Soupeři po celou dobu hodně hledali mého parťáka, který jím nedal šanci a rychlou hrou ze zadu a přechodem na síť doslova rozbyl taktiku protihráčů. Po setech 21:12 a 21:15 jsme tak postoupili do finále čtyřhry.

Všechna finále byla na programu v neděli pod dohledem České Televize a několik stovek diváků, kterí dělali neskutečnou atmosféru. Začínalo se v půl desáté smíšenou čtyřhrou, ve které jsme s Kateřinou Tomalovou hráli proti páru Jakub Bitman/Alžběta Bášová. Po celý zápas jsem byl hodně nervózní a v prvním setu to bylo vidět hodně. Spoustu chyb z příjmů. Výměny netrvaly mnohdy ani tři míče. První set jsme proto podlehli 15:21. Ve druhém setu jsme po celou dobu prohrávali, ale v závěru se nám po několika aktivních rozehrávkách podařilo skóre otoči a ve druhém setu jsme tak zvítězili 21:19. Bohužel do třetího setu jsme nevstoupili dobře a od začátku jsme hodně prohrávali a náskok se nám nepodařilo stáhnout. Nakonec jsme třetí set prohráli 12:21 a museli se spokojit s druhým místem. Čtyřhra mužů byla na programu jako poslední ze včech finálových zápasů. S Petrem jsme se utkali s dvojicí Jakub Bitman/Pavel Drančák. Zápas to byl zajímavý a docela vyrovnaný. Já jsem ze sebe nervozitu z prvního finále na MČR setřásl a snažil jsem se vyburcovat mého parťáka, co se dalo, protože na něm byla tíha utkání docela znát. Nakonec jsme překvapení nevybojovali a po setech 18:21 a 16:21 jsme nakonec skončili se stříbrnými medailemi, ale nechybělo moc.

I když jsem vybojoval dvě stříbrné medaile, s tím jak jsem odehrál nedělní finále, spokojený nejsem. Byla to má první finále na MČR v životě a věřím, že kdybych podal svůj průměrný výkon mohl bych mít určitě jeden titul. Chtěl bych poděkovat trenéru Radku Votavovy, Pavlu Floriánovi a Haně Milisové, kteří za mnou stáli při všech zápasech. Dále bych chtěl poděkovat firmě FZ Forza za celkovou podporu a podporu během turnaje a také všem fanouškům, co při mně po celý turnaj byli. Hrát pod dohledem takové spousty diváků byla další zkušenost a velký zážitek.