Mistrovství Evropy kategorie U17

Mistrovství Evropy kategorie U17 turnaj jednotlivců - 5. místo v deblu a 9. v singlu

Ve středu 23. listopadu pokračovalo mistrovství Evropy turnajem jednotlivců, kde hraji jenom dvouhru a čtyřhru s Adamem Mendrekem.

Jako první zápas jsem hrál dvouhru proti Alexandru Serovovi z Rakouska. S tímto hráčem jsem už jednou hrál a hladce jsem vyhrál. Dneska to bylo podobné, měl jsem hodně navrch, ale nervozitou hlavně po přestávkách jsem si zápas komplikoval. Nakonec jsem vše zvládl a vyhrál 21:16 a 21:15. Druhý zápas jsem sehrál s Fancouzem jménem Vanmael Heriau. O Francouzích je známo, že jsou to dobří badmintonisté, a tak jsem z něho měl respekt. V prvním setu jsem se těžko srovnával s rychlou hrou soupeře a prohrál jsem 16:21. Druhý set jsme se tahali a hlavně útočnou hrou jsem v koncovce urval set pro sebe poměrem 21:18. Ve třetím setu to do stavu 13:13 bylo jako ve druhém, ale potom jsem si osmi body v řadě zajistil postup mezi nejlepších šestnáct singlistů. V zápase o postup do čtvrtfinále mě čekal hodně rychlý Švéd Daniel Ojaaar. Na zápas jsem se hodně těšil, ale když jsem přišel nakurt, cítil jsem se úplně bez energie a marně jsem se snažil dostat do své herní pohody. Po 23 minutách trápení jsem prohrál 11:21 a 13:21 a s turnajem jsem se rozloučil s 9. místem. Po zápase jsem byl hodně smutný, protože jsem nevěděl, co se se mnou stalo.

V deblu jsme měli hodně dobrý los, kterého jsme využili. První kolo jsme měli volné a ve druhém jsme hladce porazili domácí dvojici Silva/Silva dvakrát 21:10. O postup do čtvrtfinále jsme se poprali se švýcarským párem Kladorfel/Kaser, se kterými jsme už jednou hráli a hladce jsme je porazili. Teď to v prvním setu vypadalo, že to bude velký boj, ale ve druhém jsme se dostali do naší hry a vyhráli jsme 21:17, 21:8 a postoupili jsme do čtvrtfinále. Tam na nás čekala první nasazená dvojice z Dánska Sorensen/Svedsen. Sehráli jsme dobrý zápas, ale ani to nepomohlo zastavit rychle hrající Dány k postupu do semifinále. Nakonec jsme si z Portugalska odvezli 5. místo.

Chci poděkovat mému trenérovi Radku Votavovi, který mě na mistrovství připravoval a hodně mě mrzí, že tam se mnou nemohl být, protože jsem přesvědčený, že by mě na zápas se Švédem připravil lépe. Jemu vděčím za to, jak hraji.