MMJ Slovenska

Vítězství ve čtyřhře na Victor Slovak junior

Ve čtvrtek 10. listopadu jsem společně s reprezentačním výběrem odcestoval na poslední přípravný turnaj před mistrovstvím Evropy do slovenské Nitry.

V pátek se hrála dvě kola mixů a singlů a jedno kolo deblů. Tentokrát jsem hrál jenom dvouhru a čtyřhru s reprezentačním kolegou Adamem Mendrekem. Ve čtyřhře jsme byli jako třetí nasazení, a proto jsme měli první kolo volné. Ve dvouhře jsem v prvním kole hrál s domácím Kamilem Kanasem, kterého jsem porazil 21:14 a 21:13. V začátcích obou setů jsem hodně kazil, ale po přestávkách jsem vždy jednoznačně soupeře přehrával. Ve druhém zápase jsem porazil Dragoslava Petroviče ze Srbska 21:14 a 21:18. Do zápasu jsem vstoupil aktivně a hlavně svoji rychlou hrou ze zadu jsem soupeře překvapil. Ve druhém setu už to tak jednoznačné nebylo, přidal jsem i nevynucené chyby a tím jsem dal na chvilku naději soupeři, ale naštěstí jsem zvládl koncovku.

V sobotu se hrály všechny zápasy až do finále. K prvnímu sobotnímu zápasu jsem nastoupil proti třetímu nasazenému Sweirczynskému z Polska. Zápas jsem prohrál 21:17, 21:18. V prvním setu jsme se hodně tahali, ale nakonec jsem nestačil rychlé rozehrávce soupeře a k tomu jsem přidal i nevynucené chyby a pár nesmyslných rozehrávek. Druhý set byl uplně jiný, soupeř celý set hodně vedl a já se marně snažil dostat do zápasu. To se mi povedlo pozdě, když jsem prohrával 20:12, tak jsem udělal šňůru šesti bodů. Zápas se mi vůbec nepodařil a vzal jsem si z něho ponaučení pro přístí zápasy. K prvnímu zápasu ve čtyřhře jsme s Adamem nastoupili proti polské dvojici Nowak/Slupek, se kterou jsme si hladce poradili po setech 21:7 a 21:10. Ve čtvrtfinále jsme porazili Cerazy/Krolak z Polska 21:11, 21:23 a 21:14. V semifinále jsme se utkali s dvojicí Baranowski/Smilowski opět z Polska. V zápase jsme zvítězili 16:21, 21:17 a 21:14 a postoupili do finále. Tam na nás čekal první nasazený pár a naši přemožitelé ze Slovinska Turk/Šemrov. Tentokrát jsme věděli, co nás čeká a hned od začátku jsme se snažili hrát útočně a nepouštět soupeře k aktivní hře a to se nám celý zápas dařilo. Zápas jsme vyhráli po setech 21:14, 21:18 a celkově jsme ovládli čtyřhru chlapců.