GPA U19 Český Krumlov

Vítězství v obou párových disciplínách

Druhý áčkový turnaj do 19ti let zavítal do Českého Krumlova. V sobotu se sehrály všechny zápasy až do finále kromě singlů a v neděli se rozhodovalo o vítězství v jednotlivých disciplínách. Do turnaje jsem nastoupil pouze v párových disciplínách, abych si odpočinul po náročné sérii mezinárodních turnajů.

V mixu s Luckou Černou jsme hladce posloupili do finále, když jsme postupně porazili dvojice Pikl/Kolářová 21:13, 21:12 pak Šída/Kavalírová 21:4, 21:10 a v semifinále pár Valenta/Koldavá 21:13 a 21:8. Ve finále jsme ve dvou setech porazili pár Bílek/Jeřichová 21:14 a 25:23. První set jsme hladce vyhráli, ale ve druhém už to tak lehké nebylo. Soupeři trochu zrychlili hru a my jsme začali zmatkovat a přišly i nevynucené chyby. Nakonec jsme druhý set vyhráli těsně v koncovce a zvítězili v celém turnaji.

Ve čtyřhře jsme s Matějem Švábem nejprve v prvním kole měli volno a pak jsme porazili dvojici Klusoň/Barák 21:11 a 21:12. V semifinále jsme si poradili se třetí nasazenou dvojicí Šída/Vraník 21:16 a 21:10. Ve finále jsme zdolali dvojici Světnička/Pikl 21:14 a 21:19. V prvním setu jsme hráli rychlou hru, nedali jsme soupeřům moc šancí na útok. Ve druhém se síly vyrovnaly a rozhodla až koncovka, ve které jsme byli s Matějem úspěšnější a ovládli jsme chlapeckou čtyřhru.