MMJ Slovinska

Další vítězství v mixu na turnaji juniorského evropského okruhu a nejlepší umístění v singlu

Ve slovinské Mirně se hrál další turnaj evropského juniorského okruhu. Turnaje jsem se zúčastnil s juniorskou reprezentací, ale do Slovinska jsem odcestoval s klubovými spoluhráči a trenérem Radkem Votavou. Vzhledem k přípravě na listopadové MEJ jsem tentokrát hrál čtyřhru s reprezentačním spoluhráčem a kamarádem Adamem Mendrekem.

Čtvrtek:

Už ve čtvrtek byla na programu první kola mixů a singlů. S Luckou jsme měli první kolo volné. V singlu jsem v první kole porazil Bulhara Balkanskiho 21:17 a 21:16.

Pátek:

Druhý den jsem začal také singlem, kde jsem porazil Rakušana Serova 21:14 a 21:19.

V deblu s Adamem jsme v prvním kole rozstříleli dvojici Ilič/Radojevič dvakrát 21:7. Ve druhém kole jsme pak stejně zvládli zápas se švýcarskou dvojicí Kradolfer/Kaser po setech 21:12 a 21:8.

V mixu s Luckou Černou jsme měli první kolo volné, ve druhém jsme měli hrát proti švédské dvojici, která se nakonec odhlásila a tak jsme rovnou postoupili do osmifinále, kde jsme porazili bulharský pár Sishkhov/Stoeva 21:16 a 21:14.

Sobota:

Na třetí den byly ve Slovinsku na programu čtvrtfinálové a semifinálové zápasy všech disciplín.

Jako první zápas jsem hrál dvouhru proti Baluchovi ze Slovenska, kterého jsem porazi 21:12 a 21:13 a postoupil jsem do čtvrtfinále, kde jsem porazil Maďara Elka 21:16, 16:21 a 21:14. V semifinále jsme se potkali společně s Adamem Mendrekem. Po dlouhé třísetové bitvě jsem zvítězil 21:17, 7:21 a 21:17 a mohl jsem se radovat z prvního singlového postupu do finále v kariéře.

Ve čtyřhře s Adamem jsme o postup do semifinále zvládli rakouskou dvojici Schneeberger/Seiwald 21:19 a 21:10. V semifinále jsme nestačili na domácí dvojici Turk/Šemrov a prohráli jsme 10:21 a 17:21. Celkově jsme obsadili třetí místo.

V mixu jsme ve čtvrtfinále porazili slovenský pár Balucha/Repiská 21:14 a 22:20. V semifinále jsme si poradili s bulharskou dvojicí Balkanski/Ivanova 21:17 a 21:18 a postoupili jsme do finále.

Neděle:

V neděli se hrály už jen finálové zápasy.

V 11:00 jsme s Luckou nastoupili na finále mixa. Po napínavé třísetové bitvě jsme zvítězili 21:17, 16:21, 21:19 nad domácí dvojicí Šemrov/Stankovič a navázali jsme tak na vítězství z Chorvatska.

Ve finále dvouhry jsem se utkal s domácí juniorskou hvězdou Turkem Urbanem. V prvním setu mne zaskočil svou rychlou hrou  a prohrál jsem ho 16:21. Ve druhém setu jsem se s jeho hrou srovnal a po dobré rozehrávce jsem set vyhrál 21:12. V rozhodujícím setu jsme se tahali o každý bod a rozhodlo až nastavení, ve kterém jsem svůj drop nasměroval asi deset centimetrů do autu a prohrál jsem 20:22. Po finále jsem byl zklamaný z těsné prohry, ale na druhou stranu jsem byl rád, že jsem sehrál s tak dobrým hráčem vyrovnaný zápas.

Chtěl bych poděkovat mému trenérovi Radku Votavovi za jeho užitečné rady na turnaji. Hodně mi pomohl.