Mistrovství Evropy jednotlivců, Francie

Premiéra na ME, skvělý zážitek

Na své premiérové mistrovství Evropy jsem odcestoval v neděli 24. dubna hned z GPA v Liberci. Začátek cesty měl být okolo 5 hodiny z pražského letiště, jenomže náš let měl téměř čtyřhodinové zpoždění a tak nám cesta do francouzského Nantes nezačala moc dobře. Poté, co jsme nasedli do letedla už vše šlo dobře, na letišti v Nantes na nás čekal odvod, který nás odvezl přímo k hotelu v turnajovém městě La Roche sur Yon a v půl jedné už jsem ulehal do postele. 

Druhý den po obědě jsme měli tréninkový kurt, kde jsme si šli zahrát. Po tréninku jsem navštívil turnajového fyzioterapeunta, protože jsem v Liberci na turnaji uklouzl a zhmoždil pravý vnější meniskus a docela mě koleno bolelo. 

První hrací den: Do haly jsme přijeli hned na první zápasy, to bylo chviličku po desáté hodině. Náš zápas byl ve 12:50. Hodinu před zápasem jsem se ještě jednou opět zastavil u fyzioterapeunta a šli jsme se s Katkou rozcvičit. Zápas zašal na čas. Našimi soupeři byl osmý nasazený pár turnaje Dánové Niclas Nohr/Sara Thygesen.

Hned od první výměny jsme poznali, že proti nám stojí velice zkušený pár, od podání a příjmu to bylo něco, s čím jsem se ještě nepotkal. Levoruký Dán měl velký přehled při hře z vrchu a to nám dělalo problémy. Nicméně když jsme hráli přes síť, bylo šancí více a dokázali jsme uhrát nějaké míče. Nakonec ale dánský pár ukázal svou sílu a po setech 10:21 a 13:21 jsme naše působení na ME ukončili. 

Ve Francii jsem před odletem domů strávil ještě dva dny a téměř celé v hale sledováním špičkového evropského badmintonu z čehož jsem byl velice nadšen. Je to něco jiného když sledujete zápasy živě z tribuny než na počítači na Youtube. 

Můj trenér Radek Votava semnou na trunaji nebyl, ale po celou dobu jsem s nim byl v kontaktu. Děkuji

Stránky SKB Český Krumlov

Výsledky ME, Francie


Návrat
dub 29, 2016 Kategorie: General Zaslal: mirajanacek
Následující stránka: Jaromír Janáček