FS Chorvatska

Finále ve smíšené čtyřhře

Od 29. března do 1. dubna jsem společně s hráči našeho klubu odcestoval do Záhřebu na turnaj Future Serie. Před turnajem mě naneštěstí potkala střevní viróza, a tak jsem v Chorvatsku nastupoval téměř bez tréninku. Ještě v pondělí před turnajem nebylo jisté, že na do Záhřebu odcestuji. Vše se nakonec povedlo a do turnaje jsem nastoupil ve všech disciplínách. Ve dvouhře, čtyřhře s Tomášem Švejdou a smíšené čtyřhře se Sabonou Milovou.

Bylo jasné, že když nastoupím ve všech třech disciplínách, bude to náročný program, pokud se bude dařit. A to se také stalo. V pátek jsem odehrál šest zápasů. První zápas jsem sehrál smíšenou čtyřhru se Sabinou, kde jsme přehráli švýcarský pár Thomas Bless/Jennifer Kobelt po setech 21:11 a 21:17.V prvním kole dvouhry jsem si poradil s domácím Filipem Spoljarecem na dva sety 21:12 a 21:16. Ve čtyřhře s Tomášem jsem v prvním kole jasně přehráli nepříjemnou polskou dvojici Pawel Pietryja/Alan Ostrowsky 21:14 a 21:9. Ve druhém kole smíšené čtyřhry nás čekala odveta z turnaje v Karviné. Se Sabinou jsme nastoupili proti nasazenému rakouskému páru Dominik Stiptits/Antonia Meinke. První set jsme sice v koncovce prohráli, ale zbylé dva už jsme měli ve své režii a po setech 22:24, 21:14 a 21:16 jsme konečně dokázali Rakušany zdolat a postoupit tak do čtvrtfinále. Ve dvouhře jsem nastoupil proti francouzskému hráči Romain Eudeline. Oba se dobře známe a bilanci máme vyrovnanou, nicméně i když jsem první set vydržel až do konce vzdorovat podobnému stylu, jako hraji já, druhý set už jsem tempu nestačil. Předchozí třísetová bitva ve smíšené čtyřhře mě připravila o mnoho sil, a proto jsem Francouzi už nedokázal konkurovat. Po setech 19:21 a 9:21 jsem se tedy s dvouhrou na turnaji rozloučil. Večer mě ještě čekala čtyřhra s Tomášem, kde jsme se utkali s nasazenými čtyřkami z Norska Strula Jorgensen/Carl Mork. První set jsme přes podání a příjem jasně ovládli 21:13. Ve druhém setu se hra vyrovnala a síly ubývaly. Díky více chybám jsme druhý set ztratili 16:21. V rozhodující hře jsme vždy o bod, dva vedli, a tak tomu bylo i do konce. S Tomášem jsme ale čtvrtý mečbol využili a po vítězství 21:19 jsme postoupili do čtvrtfinále.

Všechna čtvrtfinále byla na programu v sobotu. Ve smíšené čtyřhře se Sabinou jsme hladce přehráli domácí pár Filip Spoljarec/Maja Pavlinič ve dvou setech 21:11, 21:14 a postoupili jsme tak do semifinále. Ve čtyřhře s Tomášem jsme se postavili proti mladému rakouskému páru Philipp Drexler/Jakob Sorger. První set byl vyrovnanější, ale stále jsme o pár bodů vedli, hlavně v podání a příjmu jsme soupeře přehrávali. První set jsme vyhráli 21:18. Ve druhém jsme si od začátku pečlivěji hlídali síť a nedali tak Rakušanům vůbec žádnou šanci a druhý set jsme vyhráli 21:10 a postoupil jsem tedy do semifinále i ve čtyřhře.

Semifinále se hrála v sobotu od čtyř hodin smíšenou čtyřhru. V té jsme se se Sabinou utkali s islandským párem Daniel Johannesson/Sigridur Arnadottir. Zápas byl hodně jednoznačný a rychlý z našeho pohledu. Soupeři dělali hodně chyb po naší rozehrávce a po 18 minutách a sete 21:7 a 21:11 jsme tak se Sabinou postoupili do našeho prvního společného finále ve smíšené čtyřhře. Téměř o hodinu později jsme s Tomášem nastoupili do čtyřhry proti nasazeným jedničkám z Německa Peteru Langovi a Thomasi Legleitnerovi. V prvním setu jsme se moc nechytili. Rychlostně nás soupeři přetlačili a prohráli tak 13:21. Ve druhém setu jsme s Tomášem lépe zvládali hru okolo sítě a tím odráželi rychlou hru, ze které jsme pak těžili v útoku. Druhý set jsme vyhráli v koncovce 21:19. Ve třetím setu jsme do přestávky po ještě vedli, když jsme pokračovali ve stejné hře. Po přestávce přišla ale německá útočná smršť, po které jsme bodový náskok ztráceli a po setu 18:21 jsme tedy skončili s bronzovými medailemi.

V nedělním finále se smíšená čtyřhra hrála jako první. Našimi soupeři byl první nasazený polský pár Pawel Pietryja/Aneta Wojtkowska. Naše soupeře jsem dobře znal a vždy proti nim bylo obtížné hrát. Celý zápas měli Poláci plně pod kontrolou, a i když jsme vždy začátky setů s nimi drželi krok, perfektní hra Anety Wojtkowské na síti nás dále nepustila. finále jsme prohráli dvakrát 10:21. I tak je stříbrno velkým úspěchem a motivem do další práce.

Turnaj, na který jsem se kvůli nemoci nemohl připravit pro mě dopadl nad očekávání dobře. Moc děkuji všem za podporu, všem mým partnerům za pomoc a také trenéru Radku Votavovi za koučování na turnaji.