GPA dospělých Český Těšín

První výhra ve dvouhře a třetí výhra v řadě v mixu

Už ve čtvrtek 7. ledna jsem odcestoval společně s hráči našeho klubu do Karviné, kde jsem celý pátek trénovali v hale, kde se uskuteční v únoru MČR dospělých. V sobotu a v neděli jsem pak odehrál první turnaj v novém roce Těšínský pohár. Do turnaje jsem nastoupil ve všech třech disciplínách. Smíšenou čtyřrhu jsem hrál s Kateřinou Tomalovou a čtyřhru s Petrem Beranem.

Začínalo se smíšenou čtyřhrou, kde jsem s Katkou měli první kolo volné a ve druhém kole jsme 2:0 na sety porazili polský pár Kolumbajew/Bienkowska. Ve čtvrtfinále jsem pak přehráli 2:1 na sety Hubáčka s Lajdovou, když jsme v zápase hodně vypadávali z tempa a naší blbostí jsme tak dopustili třetí set. V nedělním semifinále jsem se utkali s párem Petr Jelínek/ Dominika Kurzová. Zápas jsme měli pod kontrolou, lépe jsme zvládali podání a příjem. Po setech dvakrát 21:14 jsem postoupili do finále, kde nás čekala dvojice Jakub Bitman/Alžběta Bášová. V zápase jsme byli po celou dobu aktivnější a tvořili jsme potřebný tlak, který nám přinesl úspěch. Po 21:17 a 21:17 jsme tak vyhráli i třetí celostátní turnaj v řadě.

Ve dvouhře jsem jako druhý nasazený měl první kolo volné a ve druhém jsem nastoupil proti Václavu Benbenkovi. Úvod zápasu byl z mé strany pomalejší, chvilku mi trvalo, než jsem se dostal do hry a byl schopný obsáhnout celé hřiště. První set jsem ale zvládl 21:17 a ve druhém už jsem měl zápas plně pod kontrolou a vyhrál jsem ho 21:12. Ve čtvrtfinále jsem hrál s Ondřejem Králem ze Židlochovic. Po celý první set jsem hodně prohrával, nedařily se mi příliš rozehrávky tak, jak bych si představoval, ale koncovku prvního setu jsem zvládl otočit a vyhrát 21:19. Bohužel to stejné se mi nepodařilo zopakovat v setu druhém, který jsem prohrál 16:21. Do třetího setu jsem také nevstoupil dobře, vlastně jsem až do stavu 14:18 prohrával, ale podařilo se mi to sámé, jako v setu prvním a koncovku jsem zvládl urvat 22:20 a postoupil jsem tak do semifinále. Tam mě v neděli čekal slovenský hráč Juraj Vachálek. Hned od prvního balónu jsem se snažil dostávat Slováka pod tlak aby nemohl díky skvělé technice snadno ukončovat a to se mi z velké části dařilo, jak v prvním, tak ve druhém setu. Semifinále jsem ovládl 21:11, 21:14 a postoupil jsem tak do mého prvního finále na turnaji GPA ve dvouhře. Ve finále mě čekal týmový spoluhráč Maxmilian Korený. Zápas jsem odehrál hodně klidně a snažil jsem se hodně využívat své výšky agresivní rozehrávky a to se mi v prvním setu dařilo a vyhrál jsem ho 21:13. Ve druhém setu jsem rozehrával více nepřesně a také dělal více chyb. Druhý set jsem prohrál 12:21. Do třetího setu jsem šel od nuly a opět jsem dokázal navázat na set první, i když v závěru pár zaváhání přišlo, dokázal jsem třetí set vyhrá 21:17 a připsal jsem si tak premiérové vítězství na takovém turnaji.

Ve čtyřhře s Petrem Beranem jsem nezvládli úvodní kolo proti polské dvojici Kolumbajew/Rudzinski. Já i Petr jsme byli po těžkých čtvrtfinálových zápase ve dvouhře a únava na nás byla znát. Poláci hráli rychle a dělali méně chyb. První set jsme prohráli až v koncovce 19:21, když jsme nezvládli příjmy. Druhý set už byl ale jasnou záležitostí 11:21 pro polskou dvojici.

S turnajem jsem hodně spokojený a jsem strašně rád, že jsem se dokázal poprvé dostat až do finále dvouhry a ještě ho i vyhrát. I ze smíšené čtyřhry mám radost, protože je to s Kateřinou naše třetí výhra v řadě na turnajích GPA dospělých. Chtěl bych poděkovat trenéru Radku Votavovi a Pavlu Floriánovi za koučování během zápasů, firmě FZ Forza, která mi poskytuje vybavení a samozřejmě všem divákům, kterí mi fandili. DĚKUJI.

Za fotky z turnaje děkuji Ladislavu Káňovi.

Článek na SKB Český Krumlov

Výsledky Těšínského poháru


Návrat
led 12, 2016 Kategorie: General Zaslal: mirajanacek
Předchozí stránka: Nejbližší akce Následující stránka: Trenér