Extraliga

Druhé a třetí kolo

První víkend v prosinci a to 5. a 6. jsme odehráli druhé kolo nejvyšší české badmintonové soutěže. V sobotu jsme v Praze nastoupili proti silnému týmu Sokol Radotín Meteor Praha "A". Utkání se nám moc nevyvedlo. Meteor se opíral o dva poláky. Do utkání jsem nastoupil v úvodu do smíšené čtyřrhy s Lucií Černou proti páru Pavel Drančák/Alžběta Bášová. Zápas nám moc nevyšel, nestíhali jsme rozehrávkám a na kurtu jsme hodně bloudili, a proto jsme prohráli ve dvou setech 16:21 a 14:21. Jako druhý zápas jsem hrál první mužskou čtyřhru s Petrem Beranem proti Jakubu Bitmanovi s Pavlem Drančákem. První set byl hodně jednoznačný, nemohli jsme se dostat pořádně do hry a dělali hodně chyb. První set jsme prohráli 12:21. Ve druhém setu jsme se už dostávali více do hry a pro soupeře byli rovnocenými soupeři, bohužel jsme nezvládli koncovku druhého setu a prohráli ho 17:21. Celkově jsem s Mateorem prohráli vysoko 1:7.

V neděli jsme doma v Českém Krumlově nastoupili proti BaC Kladno. Museli jsme se naladit na lepší výkony, než jsme předváděli v předchozích utkání a po třech porážkách jsme nutně potřebovali vyhrát. Proti Kladnu jsem nastoupil v první mužské čtyřhře s Dimitarem Delchevem proti páru Ivo Stoklas/Ondřej Král. Do zápasu jsme nevstopupili moc dobře, hráli jsme hodně zbrkle a nervózně a podle toho také výsledek prvního setu vypadal. Po setu 14:21 jsme se více uklidnili a do druhého setu vstoupili už lépe. Druhý set byl hodně vyrovnaný, rozohdli jsme ho až v koncovce, kterou jsme ovládli 21:19. Úvod třetího setu nám moc nevyšel, když jsme prohrávali 1:7, ale nakonec jsem tento náskok dokázali poměrně stáhnout a třetí set ještě zdramatizovali. V koncovce jsme ale pokazili více rozehrávek a třetí set prohráli 16:21. Nakonec se ukázalo, že tato prohraná čtyřhra byla také jediný bod soupeřů v celém utkání. Jako druhý zápas jsem hrál první dvouhru mužů, kterou jsem sehrál s Ondřejem Králem. První set jsem jasně ovládl 21:6. Hrál jsem hodně aktivně a Ondřej na takovou hru vůbec nereagoval. Druhý set byl ale hodně vyrovnaný, dělal jsem více chyb a rozehrávky z mé strany nebyly tak přesné, nakonec jsem ale koncovku zvládl lépe a vyhrál jsem 23:21.

Jsem rád, že se nám ve čtvrtém zápase konečně podařilo vyhrát, když jsme Kladno porazili 7:1. Tuto výhru jsme hodně potřebovali k tomu, abychom mohli bojovat dále o čtvrtfinále.

Třetí kolo bylo na programu o víkendu 19. a 20. prosince. Oba duely jsme odehráli v Českém Krumlově. V sobotu jsme přivítali úřadujícího mistra Benátky nad Jizerou. V utkání jsem nastoupil v první čtyřhře mužů s Pavlem Floriánem a druhé dvouhře mužů. Ve čtyřhře jsem se utkali proti dvojici Dziolko/Zevl. První set byl až do koncovky hodně vyrovnaný, ale v závěru se nám podařilo díky kvalitnímu podání set rozhodnout poměrem 21:18. Ve druhém setu jsme si po přestávce uhráli menší náskok, který se nám podařilo udřžet až do konce. Druhý set jsme vyhráli 21:17 a přidali jsme tak důležitý bod. Ve dvouhře jsem nastopil proti Slovákovi Vícenovi. Zápas to byl hodně vyrovnaný a z mé strany docela nervózní a to bylo hodně vidět, když jsem si vybojoval docela slušný náskok a potom jsem o něj přišel. Stejně tomu bylo i v prvním setu, kdy jsem vedl 17:12 a v závěru jsem odvracel setbol soupeře. Nakonec jsem ale první set vyhrál 22:20. Ve druhém setu jsem od začátkku prohrával, dělal jsem hodně chyb a byl jsem odevzdaný, proto jsem prohrál 17:21. Do třetího setu jsem ale vstoupil výborně, opět jsem si uhrál velký náskok, který jsem pak udržel až do konce a třetí set jsem vyhrál 21:16 a přidal tak další bod. Nakocen jsem Benátky dokázali porazit 5:3 a připsali jsme si tak velmi důležité body do tabulky.

V neděli jsme přivítali Dobrušku. Utkání jsem potřebovali vyhrát a ze soboty jsme byli celkem příjemně naladěni. Sestava tedy zůstala stejná. S Pavlem Floriánem jsme v první čtyřhře nastoupili proti dvojici Sváta/Hliničan. Zápas to byl celkem jednoznačný, soupeři nezvládali naše rychle a agresivní tempo a podvou hladkých setech 21:8 a 21:13 jsme vyhrál. Ve dvouhře jsem se utakl se Zdeňkem Svátou. V tomto zápase jsem potřeboval být koncentrovaný až do konce a to se mi podařilo, hlavně díky rychlé hře z vrchu se mi dařilo soupeře přehrávat. Dvouhru jsem vyhrál dvakrát 21:12. Nakonec jsme Dobrušku porazili 7:1 a díky třem výhrám po sobě jsme se dostali na dělené čtvrté místo.

Čtvrté kolo hrajeme 24. ledna v Praze na Astře, kde musíme vyhrát, abychom čtvrtfinále hráli doma v Českém Krumlově.