ICH Itálie

Dvě těsné prohry

Hned po odehrání třetího kola Extraligy jsem se v pondělí 7. prosince brzy ráno vydal na můj poslední mezinárodní turnaj roku 2015, a tím byl International Challenge Itálie, kde jsem nastoupil ve dvouhře a smíšené čtyřhře s Kateřinou Tomalovou.

Ve dvouhře jsem musel hrát úterní kvalifikaci, kde jsem se utkal se zkušeným Němcem Nikolajem Perssonem. Na kurtu jsem se necítil, tak jako na extralize o víkendu, byl jsem po cestě dost tuhý a pomalý. Bylo těžké číst hru levorukého, technicky šikovného Němce. I přes tohle všechno jsem se soupeřem odehrál slušný zápas, ve kterém jsem bohužel nezvládl koncovky obou setů a prohrál jsem tedy 20:22 a 18:21.

Smíšenou čtyřhru jsme s Katkou hráli ve středu ráno, kde jsme v prvním kole nastoupili proti druhému nasazenému dánskému páru Mathias Chhristiansen/Lena Grebak. První set nám vyšel parádně, hráli jsme pomalejšími míčky a to nám vyhovovalo, protože hra nebyla tak rychlá. První set jsme tedy vyhráli 21:15. Ve druhém setu jsme se ale naopak vůbec nechytali, hlavně na příjmu, dělali jsme jednoduché chyby a druhý set jsme proto prohráli 10:21. Začátek třetího setu vypadal podobně jako set druhý, jenomže potom jsme se několika dobrými rozehrávkami dostali opět do bodového kontaktu. V závěru jsme ale nestačili na tvrdou a agresivní rozehrávku Dánu a třetí set jsme tak prohráli 15:21.

Do Itálie jsem se vydal sám bez trenéra Radka Votavy, protože musel plnit klubové povinnosti, ale i přes to jsem s ním byl v kontaktu. Odehrál jsem dva docela slušné zápasy proti zkušeným soupeřům a rozhodně to byla další dobrá zkušenost.