GPA Praha

Vítězství ve smíšené čtyřhře

Ve středu 11. listopadu ráno jsem odcestoval do Prahy, kde jsem do pátku trénoval s českými reprezentany v Jeremi centru. V pátek odpoledne jsem se přesunul do pražské Vinoře, kde jsem v sobotu a v něděli hrál druhý celostátní turnaj dospělých v této sezóně. Nastoupil jsem do dvouhry a smíšené čtyřhry s Kateřinou Tomalovou.

Ve smíšené čtyřhře jsme se s Katkou dostali hladce do finále, když jsme na cestě neztratili ani set. Ve finále jsme se pak utkali s párem Jelínek/Kurzová. Zápas to nebyl jednoduchý, soupeřům přálo štěstí a Petr si zápas doslova užíval, jak mu tam padala prasátka. Nicméně v koncovce třetího setu jsme využili velkého tlaku z vrchní části a dotáhli zápas do vítězného konce. Připsali jsme si tak druhé vítězství zasebou na celostátním turnaji.

Ve dvouhře jsem jako nasazený nastoupil až do druhého kola, kde mě čekal šikovný junior Jan Louda. Zápas se mi vůbec nevyvedl, nemohl jsem se soustředit na svou hru a podle toho také zápas vypadal. Nestíhal jsem v rozehrávce a všechny míče nahrával soupeřovi. Po jasné porážce 14:21 a 10:21 jsem se tedy s dvouhrou rozloučil už po prvním zápase.

Mrzí mě, že jsem ve dvouhře předvedl tak špatný výkon, nebyl jsem v tu chvíli ale schopný jakého koliv boje, to hlavně v mojí hlavě. Nadruhou stranu druhé vítězství za sebou ve smíšené čtyřhře je příjemný vysledek. Děkuji trenéru Radku Votavovi a Pavlu Floriánovi, kteří mě v zápasech podporovali.