IS Maďarska

Finále kvalifikace ve dvouhře

Ve středu 28. října jsem odcestoval do maďarské Budapešti, kde se konal další mezinárodní turnaj kategorie International Series. Do soutěže jsem nastoupil ve dvouhře a smíšené čtyřhře s Kateřinou Tomalovou. V obou disciplínách jsem musel hrát kvalifikaci.

Ve čtvrtek jsem zahájil turnaj hned v devět hodin smíšenou čtyřhrou, kde jsme s Katkou nastoupili proti dánskému páru Tobias Suder/Line Noergaadr. První set nám moc nevyšel. Nestíhali jsme rozehrávku Dánů a když už jsme se dostali do výměny tak jsme udělali chybu. První set jsme prohráli 15:21. Ve druhém setu byla hra už vyrovnaná. Nám se dařilo dělat body z aktivní rozehrávky z vrchu. Celý set byl hodně vyrovnaný, ale bohužel jsme na konci neměli štěstí a druhý set jsme prohráli 25:27.

Okolo poledne jsem odehrál svou první dvouhru na turnaji. Utkal jsem se se Srbem Miodragem Kalicaninem. Zápas to nebyl nějak těžký. První set jsem ovládl hladce 21:8. Vůbec se nehrálo, protože soupeř hodně kazil. Ve druhém setu se už více hrálo. Snažil jsem se v zápase zkusit si různé údery, které by se mohly hodit v dalších zápasech. Po celý set jsem vedl a měl vše pod kontrolou. Druhý set jsem vyhrál 21:18 a postoupil jsem tak do dalšího kola kvalifikace.

Další zápas ve dvouhře mě čekal až okolo sedmé hodiny večer. Mým soupeřem byl mladý Dán David Kim Kristensen. Zápas to byl hodně vyrovnaný, hráli se dlouhé výměny, ve kterých jsem pokaždé diktoval tempo z vrchu a Dán se jenom bránil. Díky tomu jsem měl v zápase trochu navrch a v obou koncovkách setů jsem toho využil. Zápas jsem vyhrál 21:18, 21:19 a postoupil tak do finále kvalifikace.

Finále kvalifikace bylo v plánu až ve 21:35, ve kterém jsem se utkal s Bulharem Ivanem Rusevem. Ruseva znám dobře a tak jsem trochu věděl, co mám čekat. První set se mi vůbec nepovedl, pral jsem se s délkou úderů, a když byly krátké, Bulhar je neomylně trestal. První set jsem prohrál 10:21. Druhý set se odehrával podobně, moc jsem nevěděl, jak se soupeřem hrát. U všech úderů byl včas a každým jeho odehraným úderem jsem byl pod větším tlakem. Druhý set jsem prohrál 13:21.

I přesto, že jsem do hlavní soutěže nepostoupil, tak jsem rád, že jsem si mohl připsat další dva vyhrané zápasy ve dvouhře a to se počítá. Můj trenér Radek Votava se mnou na turnaji nebyl, ale byli jsme spolu po celou dobu v kontaktu, za což mu děkuji. Také děkuji všem mým partnerům za podporu.