Extraliga

Nevydařený vstup do soutěže

O víkendu 10. a 11. října se odehrálo první kolo nevyšší české badmintonové soutěže družstev. Tuto sezónu hraji opět za můj mateřský klub SK Badminton Český Krumlov. Složení družstva se od minulé sezóny trochu změnilo. Letos nastupuji společně s Pavlem Floriánem, Maxmiliánem Koreným, Dimitarem Delchevem (Bulharsko), Petrem Beranem, Sabinou Milovou, Lucií Černou, zraněnou Hanou Milisovou a samozřejmě trenérem Radkem Votavou.

V sobotu 10. října jsme hráli v Českém Krumlově, kde jsme se od jedenácti hodin utkali s týmem FSpS MU "A" (Brno). V utkání jsem nastoupil do první čtyřhry mužů s Pavlem Floriánem, kde jsem hráli proti dvojici Adam Cwalina/Vojtěch Šelong. Ve vyrovnaném třísetovém zápase jsme bohužel prohráli po setech 16:21, 24:22 a 18:21. Jako druhý zápas jsem hrál první dvouhru proti Adamu Mendrekovi. První set byl hodně vyrovnaný, bohužel jsem závěr setu neunesl po třech pokažených příjmech a proto ho prohrál 19:21. Druhý set jsem ale boužel v hlavě nezvládl a prohrál 12:21. Celé utkání jsme nakonec prohráli 2:6.

Ještě v sobotu večer jsme přejeli do Plzně, kde jsme v neděli odehráli utkání s týmem USK Plzeň. Tentokrát jsem nastoupil do smíšené čtyřhry se Sabčou Milovou, kde jsem hráli proti páru Michal Hubáček/Lucie Kolářová. Zápas jsme nehráli dobře. Hrál jsem jako bych neměl energii a nevím proč tomu tak bylo. Zápas jsme po setech 11:21, 21:17 a 19:21 prohráli. Do ve druhém zápase jsem nastoupil do první čtyřhry mužů s Dimitarem Delchevem. Utkali jsme se s dvojicí Michal Hubáček/Jan Louda. Po prvním rychlém setu, který jsme rychle ovládli 21:13. Ve druhém setu jsme po přestávce promarnili velký náskok a pasivní hrou nakonec v koncovce prohráli 22:24. Do třetího setu jsme opět vlétli a hned na začátku jsme si udělali náskok, který jsme naštěstí s odřenýma ušima udrželi a sadu vyhráli 21:18. Utkání jsme ale bohužel prohráli 3:5. Po utkání jsem byl hodně zklamaný, nepředvedl jsem ani průměrný výkon a moc mě mrzí, že jsem tým nepodržel a nepřinesl duležitý bod ve smíšené čtyřhře.