ICH Bulharska

Čtvrtfinále v mixu

V pondělí 28. září okolo oběda jsem společně s trenérem Radkem Votavou odcestoval do Bulharska na další mezinárodní turnaj kategorie international challenge. Na turnaji jsem odehrál všechny tři disciplíny, dvouhru, čtyřhru s Buhlarem Dimitarem Delchevem a smíšenou čtyřhru s Kateřinou Tomalovou. Dimitar Delchev bude právě tuto sezónu hájit barvy Českého Krumlova v extraligové soutěži. Do Sofie jsme se rozhodli odcestovat autem. Do cíle jsme dorazili v úterý ve čtyři hodiny ráno. V průběhu úterý jsme dospali přibližně čtrnáctihodinovou cestu a večer jsem šel s Dimitarem do místní haly na herní trénink, kde jsem hrál například s Petyou Nedelchevou nebo Holanďanem Alexem Vlaarem.

Ve středu se hrála kvalifikace o hlavní soutěž, kde jsem měl s Dimitarem nastoupit k prvnímu zápasu ve čtyřhře, ale protože se nějaká dvojice odhlásila, tak jsme postoupili automaticky. Kvalifikaci jsem hrál tedy jenom ve dvouhře. Okolo čtvrté hodiny jsem nastoupil proti mladému Angličanovi jménem George Priestman. Z mé strany to nebyl dobrý zápas, spousta chyb a velkých výkyvů mě po dobrém začátku pak skoro stála první set, kde sem v koncovce odvracel setbol, ale nakonec jsem vše ustál a set uhrál 22:20. Úvod druhého setu jsem pět nezvládl a v přestávce prohrával. Po pauze jsem ale jedenácti body v řadě set otočil a vyhrál 21:14.

Ve finále kvalifikace jsem se utkal s Maďarem Gergelym Krauszem. V zápase jsem byl pomalejší a odevzdanější. Těžko jsem si vypracovával body a když už jsem se dostal do výměny, tak jsem zkazil úder na síti, kterých bylo v zápase opravdu mnoho. Utkání jsem hladce prohrál 10:21 a 14:21. Obě dvouhry jsem neodehrál moc dobře, takže jsem rád, že jsem do finále kvalifikace vůbec postoupil.

Ve čtvrtek ráno byla smíšenou čtyřhrou zahájena hlavní soutež. Hned v děvet hodin jsme s Katkou odehráli první kolo proti řeckému páru Petros Tentas/Irini Tenta. Zápas to nebyl nějak obtížný. Řekům dělala problém rychlejší rozehrávka. Po dvaceti minutách jsme zápas vyhráli 21:11 a 21:6.

Po druhé hodině jsem také s Dimitarem nastoupil k prvnímu zápasu ve čtyřhře, kde nás čekali Kypřani Elias Nicolau/George Nicolaus. Opět to nebyl těžký zápas. Rychlejší a aktivnější hrou jsme si po setech 21:7 a 21:4 vybojovali postup do druhého kola.

Hned o hodinu později jsme s Katkou sehráli druhé koli smíšené čtyřhry, kde nás čekal náš přemožitel z Prahy Angličan Matthew Nottingham ale tentokrát s jinou partnerkou Jessicou Pugh. Zápas jsme začali dobře, hráli jsme aktivněji a více jsme se dokázali prosadit na síti, kde to Katka zvládala dobře a připravila mi pozici na dobrý útok. První set jsme v závěru uhráli 21:18. Ve druhém setu jsme pokračovali ve stejné hře. Angličané trochu znervózněli a začali dělat jednoduché chyby z příjmů a tím nám trochu druhý set darovali. Druhý set jsme vyhráli 21:12 a zajistili jsme si tak postup do čtvrtfinále.

Čtvrtfinálové zápasy byly na programu v pátek od deseti hodin. Začínalo v deset hodin hned smíšenou čtyřhrou, kde jsme s Katkou nastoupili proti třetí nasazené dvojici Rusům Evgenij Dremin/Evgenia Dimova. První set byl až do koncovky docela vyrovnaný. Jako naši soupeři tak i my jsme dokázali využít dorého útoku. Opět se nám docela dařilo ve hře okolo sítě. Bohužel v koncovce prvního setu jsme nezvládli rozehrávku a proto jsme prohráli 17:21. Ve druhém setu Rusové hru ještě zrychlili a my jsme na to už nedokázali odpovědět. Ve druhém setu jsme podlehli 10:21 a nakonec si z Bulharska odvážíme 5. místo, což se na turnaji takové kategorie určitě počítá.

Chtěl bych poděkovat trenéru Radku Votavovi za celý turnaj, za cestu, kterou celou odřídil a za koučování v průběhu turnaje. Dále bych chtěl poděkovat rodině Dimitura, která nám poskytla ubytování a perfektně se o nás postarala.