ICH Česka

Hlavní soutěž v mixu

Hned po skončení turnaje v Polsku jsem se přemístil do sportovního centra v Nymburku, kde jsem se 4 dny připravoval společně s juniorskou a seniorskou reprezentací. V uterý 22. září večer jsem se přesunul do Prahy, kde se konalo FZ Forza Prague Open. Na turnaj přijel už i můj trenér Radek Votava. Na turnaji jsem hrál dvouhru a smíšenou čtyřhru společně s Kateřinou Tomalovou. Kvůli silnému obsazení jsem musel v obou disciplínách hrát kvalifikaci.

Hrát se začalo ve středu v deset hodin ráno. Jako první se hrál mix, kde jsme s Katkou nastoupili proti polskému páru Pawel Pietryja/Kornelia Marczak. Do zápasu jsme vstoupili dobře, soupeře jsme přetlačovali aktivnější hrou hned hned od prvních míčů po podání a příjmu. První set jsme vyhráli 21:14. Druhý set už byl vyrovnanější. Poláci začali rychleji rozehrávat, ale také udělali více chyb. Druhý set jsme vyhráli v koncovce 21:19 a postoupili jsme tak do hlavní soutěže, protože se z hlavní části odhlásil jeden pár.

Okolo čtvrté hodiny odpoledne jsem také nastoupil ke své dvouhře, kde mě čekal zkušený Švéd Matthias Borg. Vstup do zápasu se mi vůbec nepovedl, byl jsem zaskočený soupeřovou rychlou hrou a moje rozehrávka mu nedělala žádný problém, jak byla pomalá. První set jsem prohrál 14:21. Ve druhém setu jsem hrál přesněji na síti, rychleji rozehrával do zadních rohů a tím jsem si vytvořil pozici pro dobrý útok, kterým jsem vetšinou dokázal udělat bod. Druhý set jsem vyhrál 21:18. Do přestávky ve třetím setu jsem držel stejnou hru a do výměny stran jsem šel za vedení 11:9, jenomže po přestávce jsem úplně změnil hru. Švéd moji hru snadno četl a nebyl pro něho problém mě přehrát, také jsem udělal více chyb. Po přestávce jsem dal jenom tři body a třetí set jsem proto prohál 14:21. Moje hra nebyla špatná, ale bohužel jsem opět nedokázal dobře rozehraný zápas dotáhnou do konce i když jsem na takového soupeře měl.

Ve čtvrtek se v jednu hodinu rozehrála hlavní soutěž, ve které jsem s Katkou nastoupil ve smíšené čtyřhře proti anglickému páru Matthew Nottingham/Emily Westwood. Do utkání jsme nevstoupili moc dobře, když jsme hned na úvod prohrávali 0:7. Jenomže v průběhu setu jsme se více dostávali do hry a když už jsme se dostali přes podání a příjem tak byla hra otevřená. Nakonec jsme první set dotáhli do koncovky, kterou jsme bohužel prohráli 19:21. Ve druhém setu jsme si od začátku vybojovali mírné vedení, které jsme hlavně kvůli mé špatné rozehrávce v závěru setu ztratili a ve druhém setu jsme tak prohráli 18:21.

Jak ve dvouhře, tak ve smíšené čtyřhře jsem nezvládl konce zápasu, s čímž bojuji na každém turnaji. Je to jenom v hlavě a musím na to přijít. Chtěl bych poděkovat trenéru Radku Votavovi za koučování v průběhu celého turnaje.