GPA Orlová

Výhra ve čtyřhře na GPA U19 v Orlové

Ve dench 17. a 18. září se hrál první celostátní turnaj do devatenácti let v Orlové. Na turnaj jsem odcestoval s Luckou Černou, Sobinou Milovou, Honzou Jedličkou a naším trenérem Radkem Votavou.

V mixu s Luckou Černou jsme se dostali do semifinále, ve kterém jsme prohráli těsně ve třech s domácí dvojicí Šelong-Žwaková 13:21, 21:19 a 18:21. Celkově jsme tedy obsadili třetí místo.

Ve dvouhře jsem se také probojoval do semifinále. V prvním kole jsem měl volno a ve druhém na mě čekal Martin Šída z Liberce, kterého jsem zdolal po setech 21:16 a 21:6. Ve třetím kole jsem otočil zápas s Bedřichem Valentou z Mostu, když jsem po prvním prohraném setu, ve druhém ještě prohrával 12:8. Nakonec jsem zápas vydřel ve svůj prospěch a dostal se do semifinále, kde jsem druhý den narazil na přemožitele z mixu Vojtěcha Šelonga. V tomto zápase jsem prohrál ve dvou vyrovnaných setech 18:21 a 19:21. Po tomto zápase jsem byl smutný, protože jsem udělal velké množství nevynucených chyb a to mě stálo výtěztví.

Náladu jsem si spravil ve čtyřhře s Matějem Švábem. Bez ztráty setu jsme došli až do finále, ve kterém jsme porazili Vojtěcha Šelonga s Davidem Piklem 21:16 a 24:22.